Organizacija za turizam, kulturu i sport pozvala sve klubove i sportska udruženja da dostave svoje predloge za najbolje u 2012. godini sa obrazloženjem ( ukupno 23 poziva). Komisija je birala najbolje sportiste u kategorijama: najboljisportski kolektiv, najbolja sportistkinja, najboljisportista, mlade nade, stručni radnik i sportski radnik

sportista godine  U prostorijama Organizacije za turizam, kulturu i sport 29. decembra, u 18 h
odrzan je sastanak komisije za izbor najboljih sportista.
Komisija je radila u sledećem sastavu:
1.Radiša Mirković, predsednik
2.Miroljub Djorović , član
3.Radomir Milovanović, član član

Organizacija za turizam, kulturu i sport pozvala sve klubove i sportska udruženja da dostave
svoje predloge za najbolje u 2012. godini sa obrazloženjem ( ukupno 23 poziva).
Komisiji je na vreme dostavljeno 10 predloga. Komisija je birala najbolje sportiste u
kategorijama: najboljisportski kolektiv, najbolja sportistkinja, najboljisportista, mlade nade,
stručni radnik i sportski radnik.
Doneta je odluka da se fudbalskom klubu „Ozren“ dodeli zahvalnica i plaketa za 100 godina
uspešnog rada i fudbalskom klubu „Trebič“ za 40 godina uspešnog rada i postojanja.
Takodje, Organizacija za turizam, kulturu i sport Sokobanja dodelila je specijalne zahvalnice
i plakete Radiši Mirkoviću i Miroljubu Djoroviću za doprinos na promociji sokobanjskog
sporta kao i Radomiru Milovanoviću za dugogodišnji doprinos sokobanjskom sportu.
Spisak izabranih najboljih sportista po kategorijama:

NAJBOLJI SPORTISTA:
Milanović Milan – član OKK “Ozren”

NAJBOLJA SPORTISTKINJA:
Ivana Zanfirović – članica KK “Ozren Sokotop”

NAJBOLJI SPORTSKI KOLEKTIV:
Odbojkaški klub “Ozren”

MLADE NADE:
1.Sara Bošković – član OK „Ozren“
2.Natalija Ivić – članica KK “Ozren Sokotop“
3.Jana Miletić – članica PD „Oštra Čuka“
4.Milan Gocić – član FK „Trebič“
5.Filip Maksimović – član FK „Ozren“
6.Marinković Božidar – član FK „Trebič“
7.Milivojević Stefan – član OKK Sokobanja
8.Stefan Miletić – član BK „Gorski“
9.Nemanja Savić – član STK „Ozren“
10.Stefan Stevanović – Strukovna organizacija fudbalskih sudija Sokobanja
Komisija je sve predložene mlade nade nagradila jer oni predstavljaju budućnost svojih
sportskih kolektiva.

NAJBOLJI STRUČNI RADNIK:
Marko Bajić – član FK „Ozren“

NAJBOLJI SPORTSKI RADNIK
Dejan Najdić – Strukovna organizacija fudbalskih sudija Sokobanja

Dodela medalja i diploma najboljim sportistima i sportskim radnicima održaće se u petak, 18.
januara, od 13 časova, u prostorijama Organizacije za turizam, kulturu i sport, Sokobanja.